minim
KU KURS radio

KURS radio

Ryssland MP3 · 128 kbps

KURS radio är en radiokanal som sänder från Ryssland. Sändning i MP3 med 128 kbps. Lyssna live i minim-appen på iPhone, iPad, Apple Watch och CarPlay.

FAQ

Hur kan jag lyssna på KURS radio live online? +

Öppna KURS radio i minim-appen på iPhone, iPad, Apple Watch eller CarPlay. Tryck på play så börjar sändningen genast — inget konto, ingen reklam.

Är KURS radio gratis att lyssna på? +

Ja. KURS radio sänder gratis i minim-appen. Ingen reklam, ingen prenumeration, ingen spårning.

Varifrån sänder KURS radio? +

KURS radio sänder från Ryssland.

I vilken ljudkvalitet sänder KURS radio? +

KURS radio sänder i MP3 med 128 kbps.